18. 9. 2017

Zájem studentů o ubytování na vysokoškolských kolejích letos oproti minulosti vzrostl. Podle správců kolejí za tím může stát zdražení nájemného v soukromých bytech a těžší shánění bytů na pronájem, zvláště ve velkých městech. Přitom se na vysoké školy letos přihlásilo opět méně studentů, což odpovídá početně slabším ročníkům vycházejícím ze středních škol. Zájem o ubytování na kolejích letos oproti předchozím rokům stoupl například podle Útvaru ubytovacích služeb Univerzity Karlovy (UK).
Kapacity kolejí vysokých škol v Praze jsou již plně obsazeny kromě UK také na Vysoké škole ekonomické i Českém vysokém učení technickém. Jednolůžkový pokoj na kolejích stojí většinou kolem 4300 korun za měsíc. Koleje ovšem nabízí různé kategorie ubytování. Kromě počtu lůžek a kvality pokoje závisí cena i na umístění v Praze a délce ubytování.

Metro