7. 9. 2017

České vysoké učení technické neobvyklou formou přiblíží historii školy i její perspektivy. Jsou tématem uměleckého videomappingu, který se bude ve čtvrtek večer promítat na nejnovější budovu ČVUT v pražských Dejvicích.

Budova CIIRC na Vítězném náměstí byla otevřena v květnu, sídlí v ní mimo jiné Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT. Vznikla revitalizací bývalé Technické menzy - pětipodlažní budova byla přestavěna na sedmipodlažní a půdorysně rozšířena.

Na videomappingu se podíleli František Pecháček a Josef Kortan ze skupiny Black/Division, kteří již společně audiovizuálně oživili například dům U Zvonu. Scénář vytvořila herečka a divadelní režisérka Viktorie Čermáková, autorem hudby je Ondřej Mikula, známý na scéně elektronické hudby pod pseudonymem AidKid. Většina autorů absolvovala ČVUT.

Audiovizuální show, kterou vrcholí oslavy 310. výročí založení ČVUT, by měla začít ve 20:00 a poté každou půlhodinu až do posledního opakování od 23:30.

idnes.cz