7. 9. 2017

Ve čtvrtek se ve 20 hodin v Dejvicích uskuteční světelná show. Plochou pro oblíbený videomapping se stane nový Institut kybernetiky a robotiky ČVUT. Promítat se má na vnější plášť vytvořený ze zvláštní izolační fólie (ETFE).
Protože ČVUT si letos připomnělo 310. výročí svého založení, námětem videomappingu bude historie vysoké školy. Promítat se má z Vítězného náměstí každou půlhodinu až do 23.30, oznámili organizátoři.
Institut robotiky a kybernetiky navrhl architekt Petr Franta. Šlo o dostavbu k menze v ulici Jugoslávských partyzánů.
Institut byl jako významná státní zakázka s cenou přesahující 1,3 miliardy korun otevřen letos v květnu. Ne všichni ale přijali jeho výraz a výšku.
Videomappingem končí oslavy 310 let ČVUT. V institutu vzniklo nové centrum pro testování výrobních linek, u nichž spolupracují společně roboti a lidé.

Právo