31. 8. 2017

Univerzita Palackého (UP) v Olomouci poprvé pronikla do prestižního globálního žebříčku vysokých škol ARWU (Academic Ranking of World Universities). Obsadila v něm 601. až 700. pozici.
Ve stejné kategorii se nachází také Masarykova univerzita a ČVUT, z českých univerzit si nejlépe vede Univerzita Karlova na 201. až 300. místě.
Takzvaný šanghajský žebříček patří spolu s THE World University Rankings a QS World University Rankings k nejprestižnějším. "V jistém smyslu jsme dosáhli dílčí mety, kterou bylo proniknutí Univerzity Palackého do nejprestižnějších světových žebříčků. Ukazuje se, že navzdory rozdílným metodám hodnocení se naše univerzita zlepšuje ve všech podstatných ukazatelích. To se projevuje mimo jiné v tom, že se na nás začínají obracet ve vyšší míře zahraniční partneři s nabídkou spolupráce," uvedl rektor UP Jaroslav Miller.
Žebříček ARWU je nejstarším mezinárodním žebříčkem vysokých škol na světě, poprvé byl publikován v roce 2003.

Právo