8. 8. 2017

Trojice českých studentů vyhrála prestižní soutěž.

Jižní Čechy – Ulehčit dětským diabetikům jejich nemoc. Takový byl cíl trojice studentů z ČVUT. Barbora Suchanová z Loun, Tomáš Pikous z Prahy a Marek Novák z Českých Velenic proto vytvořili nový glukometr, který má povinné měření hladiny cukru v krvi dělat trochu snesitelnějším.
"Náš výrobek se skládá z glukometru ve formátu kreditní karty a softwarového řešení, které umožňuje snadnou správu naměřených výsledků," přiblížil výrobek Marek Novák, absolvent českobudějovického gymnázia J. V. Jirsíka.
S tím také odjeli na konci července do USA, kde se zúčastnili celosvětové soutěže Imagine Cup, pořádané společností Microsoft. Ve finále porazili padesát čtyři týmů a stali se tak prvními Čechy, kteří v prestižní soutěži dosáhli na stupeň nejvyšší.

Českobudějovický deník