27. 7. 2017

Jana KLEMENTOVÁ, moderátorka:
Neúspěšní zájemci o vysokoškolské vzdělání mají v létě možnost přihlásit se do druhého kola přijímacích zkoušek. Vysoké školy a univerzity je vypisují pro obory, kde jsou ještě volná místa. Někde můžou lidé posílat přihlášky až do konce srpna.

David ČERNÝ, redaktor:
Třeba Karlova univerzita nabírá studenty na filozofickou fakultu. Zájemci se můžou přihlásit třeba na bakalářské obory dějiny antické civilizace nebo indologii. U magisterského vzdělání pak jde o sociologii nebo latinu. Přihlášku je nutné poslat do 28. srpna. Do konce příštího týdne Masarykova univerzita v Brně nabízí bakalářské studium archivnictví nebo katalánštiny. Druhá kola přijímacích zkoušek otevírají i technické obory. Na ČVUT lze studovat třeba obor profesionální pilot nebo technologii údržby letadel. David Černý, Radiožurnál.

Radiožurnál