23. 6. 2017

České akademické hry se konaly už pošestnácté. Téměř 1800 vysokoškoláků během šesti dnů svádělo bitvy za své univerzity ve 24 sportovních odvětvích.

Vysoký počet zúčastněných studentů si pochvaloval i předseda organizačního výboru Českých akademických her Jiří Drnek. "Ta účast byla bezvadná, ale i sportovní úroveň a výkonnost všech účastníků byla velmi dobrá," řekl Drnek.

Nejvíce sportovců tradičně zastupovalo Univerzitu Karlovu a České vysoké učení technické. Občas tak docházelo k "vnitrouniverzitním" bitvám. Například v nohejbalovém finále se o první místo utkaly dva týmy z jedné školy, a to právě z ČVUT.

Vysokoškoláci si letos České akademické hry užili a už se těší na nadcházející sedmnáctý ročník. "Myšlenka akademických her je skvělá. Každy rok se podíváme do jiných univerzitních měst a celkově ta akce i s tím společenským životem je velmi povedená," řekl vítěz nohejbalu trojic, student ČVUT Ondřej Matějka.

ceskatelevize.cz