23. 6. 2017

Studenti oboru zdravotnický záchranář Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT využívají pro svou výuku sanitní vůz. Ten jim pomáhá při modelování a řešení reálných situací spojených s praxí. K technickému zajištění sanitky, respektive jejího vybavení nyní fakultě přispěje kladenská radnice.

Radní na svém pondělním jednání schválili mimořádnou dotaci ve výši 300 tisíc korun. Fakulta využije těchto peněz konkrétně k nákupu monitoru vitálních funkcí s defibrilátorem a kardiostimulátorem včetně držáku.

„České vysoké učení technické coby univerzita představuje významnou součást našeho města. Spolupráce s ní je proto pro Kladno důležitá. Pro budoucí zdravotní záchranáře je navíc toto vybavení nepostradatelné a nesmíme zapomenout, že oni zase jednou budou nepostradatelní pro nás. Pomoc zkvalitnit výuku a přiblížit ji tím co nejvíce reálné situaci pomůže do budoucna nám všem,“ sdělil kladenský primátor Milan Volf.

Autor:
Lenka Růžková