Datum zveřejnění:
19. 6. 2017

Petr VICHNAR, moderátor:
I jako součást oslav 310. výročí založení Českého vysokého učení technického v Praze se po 4 letech vrátili akademické hry do hlavního města. Během 5 dnů soutěží studenti ve dvou desítkách sportů.

Jiří DRNEK, předseda organizačního výboru, Ústav těl. výchovy a sportu ČVUT:
Snahou bylo, abychom soustředili sportování studentů do jednoho místa, aby to byla nějaká taková větší propagační akce, která ukáže víc sportu najednou a zároveň samozřejmě to působí také společensky. Ti studenti mají možnost se setkávat.

redaktor:
Dnes se o medaile bojovalo ve florbale. A v obou případech poputují nejcennější kovy do Ostravy. Mezi muži uspěli obhájci titulů z Vysoké školy báňské, kteří ve finále porazili Masarykovu univerzitu 11:4. V ženské kategorii vybojovaly zlato i s několika extraligovými hráčkami v sestavě studentky Ostravské univerzity.

Kamila PALONCYOVÁ, hráčka extraligových Vítkovic, studentka Ostravské univerzity:
Tady jsou hráčky, které si normálně tu extraligu třeba zahrát nemůžou. Oni mají z toho mnohem větší radost. Tím pádem i my to prožíváme jinak.