17. 6. 2017

Studentský tým Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) eForce FEE Prague Formula včera na Václavském náměstí představil šestou generaci své formule na elektrický pohon. Studenti pozměnili nosnou strukturu monopostu z loňského roku a udělali ještě několik dalších změn, které by měly odstranit nedostatky z předchozích let. Formule by tak měla být ještě spolehlivější.
Tým eForce FEE Prague Formula se skládá ze zhruba 30 studentů bakalářského a magisterského studia z elektrotechnické a strojní fakulty. "Dělají na tom dobrovolně ve svém volném čase, je to jejich vášeň," řekl vedoucí mechanické skupiny Zdeněk Machala. Na mezinárodních závodech pak většinou startuje kolem 200 dalších formulí s elektrickým pohonem.
První elektroformule začala vznikat v roce 2010 a vyvíjela se dva roky. "Byl to začátek. Chtěli jsme to udělat tak, aby byla hlavně spolehlivá. Říkali jsme jí pracovně cihla," uvedl pilot formule Petr Záruba.

Mladá fronta Dnes