12. 6. 2017

Vysoké učení technické v Brně hostilo v pondělí 12. června 2017 seminář zaměřený na Průmysl 4.0.

Semináře se zúčastnil ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček, hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, brněnský primátor Petr Vokřál, ředitel Regionální hospodářské komory Brno Čeněk Absolon nebo ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze Vladimír Mařík. Jedním z výsledků bude mj. i nový anglický doktorský studijní program pro zájemce z průmyslu, který společně připraví VUT a ČVUT.

Seminář, který zahájil rektor VUT Petr Štěpánek, usiloval o představení vládou schválené Iniciativy Průmysl 4.0.

Na setkání v novobarokní aule rektorátu VUT v centru Brna dorazily desítky zástupců jihomoravských firem.

V oblastech spojovaných s Průmyslem 4.0 mohou výzkumná centra VUT nabídnout spolupráci menším i středním průmyslovým podnikům v oblasti vývoje strojírenských technologií, robotiky, virtuální a rozšířené reality, simulace a modelování reálných procesů, automatizace nebo zabezpečení dat.

Seminář byl zakončený diskuzí průmyslových partnerů s čelními představiteli ministerstva průmyslu, Jihomoravského kraje, města Brna a dvou největších tuzemských technických univerzit.

prahapress.cz