10. 6. 2017

Ani medicína se neobejde bez strojařů. Do Pražské muzejní noci se v sobotu 10. 6. 2017 zapojí i Fakulta strojní ČVUT v Praze.

Stane se tak prostřednictvím expozice na téma biomechaniky člověka v Národním technickém muzeu v Kostelní ulici č. 42. Návštěvníci se dozvědí nejen, jak vznikají náhrady různých částí lidského těla, ale také jak je technika spojená s medicínou jako takovou. Nabízí se jedinečná možnost podívat se například na náhradu kyčelního kloubu, model lebky a další exponáty, které doplní stávající výstavu s názvem „Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně“.

„Strojařina je obor, s nímž se chtě nechtě setkáváme doslova na každém kroku - všechny předměty kolem nás vyrobily stroje. A ani takový obor, jako je medicína, se dnes už bez strojařů neobejde, což naše expozice demonstruje více než názorně. Přijďte se o tom přesvědčit na vlastní oči,“ zve na výstavu děkan strojní fakulty prof. Michael Valášek.

Začátek prohlídek v Národním technickém muzeu je v 19.00 hodin.

parlamentnilisty.cz