8. 6. 2017

Jak vyřešit složitou dopravní situaci Přerova? Vyhovuje dnešní systém městské autobusové dopravy, nebo je možné ho změnit?

"Takové otázky řeší v těchto dnech na pět desítek studentů a jejich vedoucí z Prahy, Vídně, ale i Budapešti či Orlova.
Středoevropský mezinárodní dopravní seminář se koná v rámci vzdělávacího programu "Město s dobrou adresou" a Přerov ho pořádá ve spolupráci s Fakultou dopravní Českého vysokého učení technického.
"Studenti se v těchto dnech soustředí na řešení šesti dopravních úkolů. Výsledky své práce pak představí občanům Přerova v pátek 9. června od 15 hodin v Městském domě," uvedl jeden ze spolupořadatelů, radní Jan Horký.
Podle něj se studenti pustili například do optimalizace křižovatek ulic Kozlovská-Bayerova a Kozlovská-Šrobárova, a to s ohledem na vysoký pohyb chodců a cyklistů.
Nové vedení linek MHD
Zabývali se i návrhem nového vedení linek městské hromadné dopravy s cílem podpořit rychlé spojení Předmostí a nádraží.
Jedním z úkolů bylo i alternativní uspořádání Čechovy ulice tak, aby měli větší prostor chodci.
Řešili ale i organizaci dopravy během velkých dopravních staveb nebo zlepšení parkování před evangelickým kostelem,

Přerovský a Hranický deník