11. 5. 2017

Během jednoho víkendu v roce si budete moci prohlédnout sídla firem, úřadů či moderní technické stavby, které jsou součástí života ve městě. Architektura prostředí na nás denně působí, ale málokdy máme šanci podívat se za zdi staveb, kolem kterých třeba denně procházíme. Kromě vybraných budov, které byly zpřístupněny v minulých dvou letech, máte příležitost letos nově navštívit například sídlo společnosti Seznam.cz, sídlo Českého rozhlasu Regina a Region v Karlíně, Winternitzovu vilu, projít trasou transportů od Veletržního paláce na nádraží Bubny s jeho silným příběhem a doprovodným programem nebo zažít netradiční výhled ze střechy proslulého Domu módy na Václavském náměstí.

Patronkou a tváří festivalu je architektka Eva Jiřičná, která stála u zrodu festivalu Open House v Londýně a 20 let byla členkou správní rady.

Mezi otevřené stavby bude patřit:

• Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze
  • Fakulta strojní ČVUT v Praze