10. 5. 2017

Open House Praha 2017 otevře již potřetí zajímavé budovy a přidá několik novinek

Festival Open House Praha se zařazuje na seznam tradičních pražských akcí a v rámci svého třetího ročníku, který se bude konat o víkendu 13.–14. května 2017, pozve veřejnost na prohlídku 43 budov. Lidé budou mít jedinečnou příležitost nahlédnout do budov, jejichž fasády důvěrně znají, ale dovnitř se jen tak nedostanou. Festival nabídne historické paláce, honosné vily, moderní kancelářské komplexy, nádraží, ale i technické a industriální stavby. „Letos otevřeme 11 nových budov a prostorů. V rámci programu chceme upozornit i na místa, která nejsou tvořena jen budovami, ale jsou důležitou součástí městského prostoru. Například téměř zapomenutý evangelický hřbitov ve Strašnicích, jenž ustál několik pokusů o likvidaci a je kulturní památkou,“ říká ředitelka festivalu Andrea Šenkyříková.

Školní a akademické budovy:
23. Základní škola a Mateřská škola Bílá, Bílá 1, Praha 6
24. Gymnázium Duhovka, Ortenovo náměstí 34, Praha 7