Datum zveřejnění: 
4. 5. 2017

Porsche Engineering Services, dceřiná firma společnosti Porsche Engineering Group GmbH, a České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) podepsali smlouvu o rozsáhlé spolupráci v Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) na ČVUT.

Pokračování oboustranně výhodného partnerství zahrnuje praktickou výuku, zajišťovanou společností Porsche Engineering, praxi pro studenty, nabídky pro diplomové práce a projekty společného výzkumu.

„Z prodloužení naší důležité spolupráce s ČVUT máme velkou radost,“ říká Dirk Lappe, výkonný ředitel společnosti Porsche Engineering a předseda představenstva společnosti Porsche Engineering Praha. „Díky partnerství s různými instituty a fakultami této univerzity jsme v uplynulých 16 letech mohli převádět nejnovější výsledky výzkumu do praxe.“

V institutu CIIRC, který byl založen na ČVUT v Praze v roce 2013, probíhá již mnoho společných aktivit. Tyto aktivity budou v budoucnosti postupně rozšiřovány. Institut a Porsche Engineering, s.r.o. spolupracují zejména v oblastech vývoje nabíjecí infrastruktury a funkcí, založených na propojení vozidla se serverem. Prof. Petr Konvalinka, rektor ČVUT, k tomu říká: „Využitelnost v praxi hraje ve výuce na naší univerzitě důležitou roli. Proto vřele vítáme přednášky a další aktivity, nabízené společností Porsche Engineering, které dokonale doplňují náš inovativní výzkum.“

První spolupráce byla navázána v roce 2001 s Fakultou strojní. Ve stejném roce založila společnost Porsche Engineering v České republice svou první zahraniční pobočku. Porsche Engineering kromě své aktivní účasti na zajišťování přednášek výukových programů v automobilových oborech podporuje studenty také nabídkou volných míst pro praxi a společných projektů pro diplomové práce. Prodloužením smlouvy byla spolupráce rozšířena i na další fakulty a výzkumná střediska univerzity s cílem realizovat výzkumné a vývojové projekty v rámci automobilového průmyslu.

Porsche Engineering pracuje na vývoji a výzkumu v různých oblastech techniky, které zahrnují například komplexní výpočty a simulace, konstrukci a vývoj softwaru i hardwaru. Společnost se zaměřuje na vývoj chytré mobility, včetně budoucích poháněcích ústrojí a konektivity. Spolupráce s univerzitou a využívání mnoha jejích možností v oblasti výzkumu představuje značný přínos pro velmi inovativní vývoj společnosti Porsche Engineering. Dr. Miloš Polášek, výkonný ředitel společnosti Porsche Engineering v Praze, k tomu říká: „Spolupráce s ČVUT kombinuje inovativní výzkum s potřebami praktického vývoje automobilového průmyslu a přispívá k strategickému rozvoji společnosti Porsche Engineering Praha.“

Zdroj: 
autologistika.cz