2. 5. 2017

Martin KŘÍŽEK, moderátor:
Pražské ČVUT otevřelo novou budovu Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky. Stavba vyšla skoro na 1,5 miliardy korun. Institut se zaměřuje na využití robotů v průmyslu nebo na automatické řízení strojů. V nové budově vědci postaví i takzvaný test bed. Tuto laboratoř chtějí využívat ke spolupráci s firmami, popisuje vedoucí institutu Vladimír Mařík.

Vladimír MAŘÍK, vedoucí Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky:
My budeme mít tři desítky strojů, nejrůznější roboty a prostě firma přijde a řekne, já bych chtěl tyhle tři stroje s těma dvěma robotama spojit, nevím, jestli mi to bude fungovat. Tak jim to sestavíme za pomocí studentů doktorandů, odzkoušíme, řeknu, takhle to půjde, tohle byste měli opravit a oni pak řeknou, chceme nebo nechceme.

Radiožurnál