27. 4. 2017

Ministerstvo zahraničních věcí ČR schválilo počátkem února 2017 finanční příspěvek na podporu účasti českých firem, startupů a výzkumných institucí na společném stánku v rámci veletrhu a konference TUS Expo a RoboBusiness Europe, které se konaly ve dnech 19. až 21. dubna 2017 v Haagu v Nizozemsku.

Zúčastnilo se 9 českých zástupců dynamicky se rozvíjejícího se sektoru robotiky a umělé inteligence v čele s Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC), ČVUT,  Středoevropským technologickým institutem (CEITEC), VUT a s podporou MZV, Úřadu vlády, CzechInvestu, Českého centra a firmy El Ninjo.

České firmy a instituce, které se akce (projektu ekonomické diplomacie – PROPED) zúčastnily, včetně kontaktních osob:

• Central European Institute of Technology, BUT (František Burian, Ph.D.)
  • CertiCon a.s. (Ing. Richard Kadlec)
  • Czech Institute of Informatics, Robotics and Cybernetics, ČVUT (Prof. Václav Hlaváč)
  • CzechInvest (Mgr. Roman Pašek)
  • DEL a.s. (Ing. Jiří Kabelka, CEO)
  • LTR s.r.o. (Lukáš Kopečný, Ph.D.)
  • Merz s.r.o. (Ing. Miloslav Mysík)
  • ROBOTSYSTEM, s.r.o. (Mgr. Veronika Krejčová)
  • VOP CZ, s.p. (Ing. Jan Dvořák)
  • Embassy of the Czech Republic (Roman Holý, Ph.D.)

Akademickým vrcholem české účasti pak byla přednáška prof. Václava Hlaváče, CIIRC, ČVUT, na téma „Autonomous robotics research in the Czech Republic“.

businessinfo.cz