20. 4. 2017

Zástupci společnosti CertiCon a dalších českých technologických firmem a vědeckých institucí absolvovali za podpory agentury Czechinvest obchodní misi po Japonsku, velmoci informačních technologií.

Česká skupina se setkala s představiteli předních japonských institucí z veřejné i soukromé sféry. CertiCon registruje zájem ze strany japonských firem zejména o produkty z oblasti prediktivní diagnostiky, plánování a rozvrhování výroby, robotiky a umělé inteligence.

Hlavním tématem šestidenní cesty byly nejprogresivnější oblasti informatiky, zejména robotika a kybernetika. Skupina představitelů českých firem pod vedením profesora Vladimíra Maříka, ředitele Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT (CIIRC ČVUT) navštívila v Japonsku celkem 9 institucí ve 4 městech.

V delegaci byli také představitelé českých technologických univerzit – Dr. Karel Žebrakovský, bývalý velvyslanec České republiky v Tokiu, nyní vedoucí odboru pro vědeckou a výzkumnou činnost ČVUT, dr. Libor Přeučil z CIIRC ČVUT, profesoři Pavel Václavek a Luděk Žalud ze Středoevropského technologického institutu (CEITEC) VUT Brno a nově zvolený rektor Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava prof. Václav Snášel.

CertiCon na misi představil inovativní produkty, které v poslední době uvedl na trh. „Nejvíce v Japonsku zaujaly naše produkty z oblasti prediktivní diagnostiky, plánování a rozvrhování výroby. Bylo vidět, že o spolupráci s českými vědecko-technologickými institucemi mají japonští partneři zájem“, říká Vladimír Mařík ml., obchodní ředitel společnosti CertiCon.

Česká skupina navštívila například Research&Development Centre Mitsubishi Electric v Osace, výzkumné středisko automobilky Toyota v Nagoji, výzkumné centrum AIST v Tsukubě nebo japonské ministerstvo obchodu a průmyslu. Na akademické půdě se setkali s představiteli vysokých škol University of Tsukuba a Nagoya University.

Celá mise byla zakončena pracovním workshopem na Velvyslanectví České republiky v Tokiu pod patronací velvyslance ČR p. Tomáše Duba, kterého se zúčastnilo 40 odborníků z japonských firem vedeni Dr. Kubo, ředitelem japonské Robotic Revolution Initiative.

businessinfo.cz