31. 3. 2017

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze umožní středoškolákům stát se na den částicovým fyzikem.

Více než šedesát přihlášených středoškoláků a středoškolaček se v pátek 7. dubna na semináři nazvaném „Staň se na den částicovým fyzikem" seznámí s hlavními myšlenkami standardního modelu elementárních částic popisujícího mikrosvět.

Seminář s experimentem pořádá katedra fyziky Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI) ve spolupráci se sekcí Jednoty českých matematiků a fyziků, EPS Young Minds Prague.

Seminář bude zahájen v hlavní budově fakulty (Břehová 7, Praha 1) v 9:30 hodin. Studenty zde čekají přednášky z částicové fyziky, na ně pak naváže praktické cvičení. Středoškoláci si vyzkouší postupy spojené s objevy nových částic.

Experiment se bude paralelně konat na dalších sedmi partnerských univerzitách a laboratořích, mj. na univerzitě v Římě, na finské univerzitě v Jyväskylä, na brazilské univerzitě v Sao Paulo a Brookhavenské národní laboratoři v USA.

prahapress.cz