30. 3. 2017

Studentská májka byla dnes odpoledne vztyčena před radnicí Prahy 1 ve Vodičkově ulici. Tradiční událost je začátkem studentského měsíce a širšího programu oslav Pražského majálesu, který vyvrcholí 29. dubna majálesovým průvodem a open-air festivalem v Letňanech.

Tradiční studentské události se účastnily jako každý rok kandidující královské páry Univerzity Karlovy, Českého vysokého učení technického, Vysoké školy chemicko-technologické a České zemědělské univerzity. Doprovázely je týmy studentů ze všech čtyř univerzit, které byly barevně rozlišené.

Vztyčení májky byl přítomen i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. "Je to moc pěkná každoroční tradice, jejíž vznik jsem velmi rád podpořil a velmi rád se jí také každoročně účastním," uvedl Lomecký, který se stavbou májky pomáhá každý rok. Stavba májky je obnovenou tradicí symbolu jara a symbolizuje také spolupráci mezi studenty.

prazskypatriot.cz