29. 3. 2017

Tým z elektrotechnické fakulty Českého vysokého učení technického v Praze získal na mezinárodní soutěži dronů v Abú Zabí kompletní sadu medailí. Zvítězil ve sběru předmětů pomocí skupiny autonomních helikoptér. V kategorii autonomního přistání na vozidle skončilo družstvo ČVUT druhé a v soutěži Grand Challenge vybojovalo spolu s univerzitou v Padově bronzovou medaili.
Robotická soutěž Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge se tentokrát konala na závodním okruhu Formule 1 v Abú Zabí.
Do soutěže, která měla čtyři kategorie, se přihlásilo 143 týmů z 35 států. Do finále postoupilo pětadvacet družstev. V soutěži zaměřené na sběr předmětů pomocí skupiny dronů nenašlo družstvo Českého vysokého učení technického v Praze konkurenta.

Týdeník Školství