29. 3. 2017

Děčínské pracoviště Fakulty dopravní Českého vysokého učení technického (ČVUT) pracuje na tvorbě špičkové laboratoře pro modelaci dopravních situací.
V laboratoři vzniká i stavebnicový vozidlový simulátor, na kterém fakulta pracuje s německou Západosaskou vysokou školou ve Zwickau a děčínskou Okresní hospodářskou komorou.
Pokročilý interaktivní simulátor má napodobovat reálné podmínky na silnicích nebo v terénu. V současné době se vozidlové simulátory považují nejen za efektivní nástroj pro výcvik řidičů běžných a specializovaných vozidel, ale také za nástroj k provádění různých výzkumných činností v oblastech spojených s interakcí člověk–vozidlo nebo s vývojem a zdokonalováním vozidel a jejich systémů.
"Spolupráce vysokých škol je pro studenty velikým přínosem. Výměna zkušeností a společná práce prohlubují jejich znalosti a dovednosti, které pak mohou aplikovat v praxi," řekl Ondřej Smíšek, vedoucí děčínského pracoviště fakulty a zástupce proděkana pro vnější vztahy a strategii.

Právo