22. 3. 2017

S trojicí medailí se z emirátu Abú Dhabí vrací tým Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Na tamní mezinárodní soutěži závodil s autonomním dronem – bezpilotní helikoptérou. Tým, který vedl Martin Saska, získal zlatou medaili v kategorii autonomního sběru předmětů pomocí automatických helikoptér, tedy bez zásahu člověka, což je technologie na hraně současných vědeckých a technických možností.
Stříbrnou medaili konstruktéři a programátoři vybojovali v kategorii autonomního přistání na střeše jedoucího automobilu. Pro třetí disciplínu, obsahující tři dílčí úkoly a zahrnující manipulaci s nástroji, se tým elektrotechnické fakulty spojil s týmem italské univerzity v Padově a společně získaly bronzovou medaili.

Lidové noviny