15. 3. 2017

Vysokoškolští studenti – především ekonomických oborů – mají v oblasti vedení a manažerských pozic velké ambice. Šest z deseti studentů věří, že mají předpoklady k vedení týmu lidí. Vedení lidí baví čtyři pětiny (79 %) studentů, pro jednu pětinu dotazovaných je pozice lídra naprosto přirozená.
Sebevědomější ohledně předpokladů k výkonu manažerské práce jsou muži. Zatímco 32 % mužů odpovědělo na otázku, zda mají vhodné předpoklady k výkonu manažerské práce, rozhodně ano, z žen stejně přesvědčivě odpovědělo pouze 9 % dotázaných.
Uvedená fakta vyplývají ze závěrů výzkumu, který si koncem minulého roku nechal zpracovat Klub mladých manažerů České manažerské asociace (ČMA) u agentury IPSOS.
"Mezi pozitivní výsledky výzkumu patří poznatek, že drtivá většina studentů (84 %) považuje vedoucí/manažerskou roli za nedílnou součást svých budoucích pracovních povinností," komentoval výsledky výzkumu Václav Liška, bývalý předseda Klubu mladých manažerů ČMA a vedoucí katedry společenských věd ČVUT.

Právo