4. 3. 2017

Čeští vědci vyvinuli ve spolupráci s kolegy z Kanady počítačový program, který poprvé porazil profesionální hráče pokeru. Desetičlenný tým odborníků z Univerzity Karlovy, ČVUT a Albertské univerzity v Kanadě pracoval na řešení téměř rok. Výsledkem jejich úsilí je počítačový program DeepStack. Počítače již dříve dokázaly porazit protihráče v dámě, šachu a backgammonu, v pokeru ale dosud ne. "Algoritmus DeepStacku je přelomový protože se nám podařilo přenést myšlenky, které byly klíčové v hrách s úplnou informací, do světa her s neúplnou informací. Doposud nebylo jasné, zda je podobný přístup vůbec možný," uvedl Martin Schmidt z Matematicko-fyzikální fakulty UK.
Úspěch DeepStacku je podle vědců důležitý pro praktické aplikace, protože i v běžném životě existuje mnoho situací, ve kterých se lidé rozhodují na základě neúplných informací.

Brněnský deník