21. 2. 2017

Česká vývojářská společnost Ackee se přestěhovala do nových prostor v karlínském Danube House. Během pěti let se nadšenecká firma z dejvického univerzitního inkubátoru ČVUT vypracovala mezi nejvýznamnější technologické společnosti v ČR.

Společnost Ackee se během necelých pěti let stala jedním z leaderů na poli vývoje mobilních aplikací. Se současným sídlem o ploše 500 m2 a 50členným týmem patří mezi největší společnosti ve svém oboru v ČR.

„Všichni jsme se znali z Fakulty informačních technologií ČVUT, kde přednáším. Josef tehdy dělal doktorát a Dominik studoval. Začínali jsme velice skromně v kanceláři o velikosti dvanáct metrů čtverečních v inkubátoru ČVUT,“ popisuje vznik společnosti její CEO Martin Půlpitel.

Společnost se ale poměrně rychle přestěhovala do vlastních prostor. Již po dvou letech inkubátor mění za sídlo v pražských Dejvicích o ploše 160 m2. V té době také začala přijímat první zaměstnanc.

Mezi zákazníky společnosti je nejvíce startupů, avšak nechybí ani „etablované“ firmy. Služby programátorů z Ackee vyhledali např. DámeJídlo, T-Mobile nebo startup Babysitting.today usnadňující hlídání dětí, v kterém vlastní Ackee minoritní podíl. Dále společnost založila vlastní startup App4Fest, který dodává aplikace pro české a zahraniční filmové festivaly.

„Ze zahraničí máme v současné době přes třetinu zakázek. V letošním roce hodláme toto číslo ještě navyšovat,“ upřesnil spoluzakladatel Josef Gattermayer. Počinem k tomuto cíli bylo založení berlínské pobočky z kraje letošního roku, odkud bude Ackee skrze dceřinou firmu poskytovat své služby na německém trhu.

K letošnímu stěhování z Dejvic do Karlína se firma rozhodla především z kapacitních důvodů. Za své nové sídlo si společnost zvolila nejvyšší patro v karlínském Danube House. K dispozici má 500 m2 s terasou a výhled od Žižkovské věže po Pražský hrad. Exkluzivitu prostoru podtrhuje výška stropu, která dosahuje v nejvyšším bodě přes 8 metrů. „Špičatý tvar budovy nám připomíná, co jsme pro naše klienty – technologická špička. To se nám líbilo,“ dodává s úsměvem poslední ze tří zakladatelů Dominik Veselý.

Autor:
Andrea Krnáčová