10. 2. 2017

Firma Red Hat podpoří působení špičkového pedagoga z Iráku, jenž vyhrál mezinárodní konkurz na místo odborného asistenta FEL ČVUT a bude se věnovat výuce architektuře softwarových systémů a zkoumání metod umělé inteligence.

Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze vyhlásila mezinárodní konkurz na místo odborného asistenta pro oblast softwarového inženýrství na Katedře počítačů. V něm zvítězil irácký pedagog Dr. Bestoun S. Ahmed, jehož působení na FEL ČVUT bude financovat firma Red Hat, která zde provozuje laboratoř open source, a fond pro internacionalizaci spravovaný děkanem fakulty. Iráčan se bude kromě výuky předmětu Architektura softwarových systémů věnovat hlavně zkoumání metod umělé inteligence v softwarovém inženýrství a testování softwaru.

linuxexpres.cz