8. 2. 2017

Slepit z papíru a špejlí papírového draka tak, aby létal, je pro někoho hračka. Pro jiného zase neřešitelný problém.
Ale postavit na soutěž ze špejlí model konstrukce haly pro vzducholoď, to už chce opravdu šikovné ruce a znalosti. Studenti z Masarykovy střední školy v Letovicích to umí.
Před několika dny obsadili druhé místo při akci Hala roku junior. Tu pořádá Stavební fakulta Českého vysokého učení technického v Praze. Kromě diplomu Letovičtí vyhráli i šest tisíc korun.
"Loni jsme skončili čtvrtí a byli jsme zklamaní. Teď jsme moc chtěli vyhrát. O fous to nevyšlo, ale to nevadí," říká devatenáctiletý student Petr Schauer.

Hala roku je jednodenní týmová soutěž pro studenty středních škol, při které rozhoduje nápaditost, šikovnost a dovednost celého týmu. Cílem je postavit konstrukci, která při co nejmenší hmotnosti unese nejvyšší zátěž. Týmy soutěží s přineseným modelem nebo s modelem postaveným na místě.

Autor:
JAN CHARVÁT