31. 1. 2017

Softwarová společnost RedHat řeší jednodušší programátorské problémy nečekaným způsobem – vypíše je jako témata pro diplomové práce. A studenti, kteří se jich úspěšně zhostí, pak získají nejen vysokoškolský titul, ale i možnost nastoupit do práce či alespoň příjemnou odměnu.

"Závěrečné práce nekončí v šuplíku, ale většinou jsou součástí projektu, na kterém se podílí studenti a pracovníci. Smysluplná a většinou i honorovaná zajímavá spolupráce pak studenty motivuje," říká Libuše Petržílková, mluvčí Fakulty elektrotechnické pražského Českého vysokého učení technického.
"Jsem se spoluprací s vysokými školami naprosto spokojený. Vypisování témat pro závěrečné práce je první věc, se kterou jsme začali, ale děláme toho s univerzitami mnohem víc," říká Radovan Musil, ředitel brněnské pobočky RedHat.

Autor:
Zuzana Keményová