27. 1. 2017

Vybrzdil pomalu jedoucí octavii na dálnici D10 a zavinil smrt osmiměsíčního Štěpánka. Pirát Martin (36) z Blatné se ve svém BMW zachoval jako všech smyslů zbavený. A není sám... Podobných šílenců jsou silnice v Česku plné. Analýza odborníků z Dopravní fakulty ČVUT ukazuje, že 25 procent nehod je způsobeno právě netolerantním až agresivním chováním řidičů!
Studie: Vzdělání není důležité!
Ohleduplnost a tolerance za volantem by podle odborníků měla být součástí výcviku už v autoškole, zatím se tak téměř nikde neděje. "Je sice zřejmé, že na tyto sklony má vliv pohlaví, věk, zkušenost a celková úroveň vzdělání jednotlivce, nelze mezi ně však klást úměrnost," uvádí studie ČVUT. To, že nehraje roli vzdělání, potvrzuje případ vybržďovače Luboše Laciny. Vystudoval vysokou školu, má titul inženýra, pracoval na vysoké manažerské pozici v plzeňském Prazdroji.

Ahaonline.cz