18. 1. 2017

České vysoké učení technické si v letošním roce připomíná 310 let od vydání císařského rozhodnutí, kterým 18. ledna 1707 Josef I. podpořil vznik inženýrské výuky.
V rámci oslav bude probíhat řada odborných a kulturních akcí. Včera tak měl obnovenou premiéru krátký film z roku 1925 zachycující položení základního kamene vysokoškolského areálu v Dejvicích.
V souvislosti s výročím včera také proběhla slavnostní vědecká rada, kde obdržel čestný doktorát architekt českého původu Miroslav Šik. Večer se v Rudolfinu uskutečnil Novoroční koncert ČVUT.
Oslavy budou probíhat i následující měsíce. Na programu je výstava historických knih souvisejících s historií ČVUT. Ta bude přístupná v Národní technické knihovně od 6. února do 25. května. V dubnu pak bude veřejnosti představena nová budova Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky, zároveň se uskuteční galavečer s významnými absolventy a představiteli průmyslu.
Premiéru zažije snímek s názvem 310 let lví síly o historii ČVUT.

Pražský deník