14. 1. 2017

Pět desítek středoškoláků se 18. ledna na den stanou lékařskými fyziky. Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská Českého vysokého učení technického v Praze (FJFI ČVUT) jim touto akcí chce přiblížit studijní obor Radiologická fyzika, který kombinuje fyziku a medicínu. Ionizující záření se v posledních letech často používá v medicíně i v průmyslu. ČTK o projektu informovala mluvčí univerzity Andrea Vondráková.

Obor Radiologická fyzika se v Česku vyučuje pouze na katedře dozimetrie a aplikace ionizujícího záření FJFI ČVUT. "Radiologický fyzik je úžasné povolání, které spojuje jadernou fyziku a medicínu, teorii a praxi. Na rozdíl od jiných jaderných oborů můžete i jako fyzik přímo zachraňovat lidské životy. Kromě práce v nemocnici mají absolventi řadu dalších možností uplatnění - ve vědě, komerční sféře nebo ve státní správě," uvedla v tiskové zprávě organizátorka akce Tereza Hanušová, která vedle akademické půdy působí také v pražské Thomayerově nemocnici.

ČTK