29. 12. 2016

Celkem 14 návrhů lávky, která by v budoucnu měla spojit nový dopravní terminál v Kamenné ulici se železniční zastávkou Jablonec nad Nisou, centrum, je až do 5. ledna vystaveno ve foyeru jabloneckého Eurocentra. V rámci své semestrální práce je vytvořilo pět studentů Katedry architektury Fakulty stavební pražské ČVUT.
"Chceme zjednodušit dostupnost zastávky, která je o 15 metrů výše, než je ulice Kamenná, a v současné době k ní vede schodiště z ulice 5. května. A protože s katedrou architektury jsme začali spolupracovat už na ideovém návrhu budoucího dopravního terminálu, zadání lávky bylo jen logické pokračování," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Lukáš Pleticha.
Studenti v Jablonci pobývali poměrně dlouhou dobu, lokalitu si pečlivě zmapovali a při tvorbě už počítali také s objektem krystalu Muzea skla a bižuterie.

Právo