19. 12. 2016

Emise. Slovo, které všichni známe z diskusí o škodlivých dopadech automobilového průmyslu.
V poslední době si toto téma vysloužilo pozornost zejména v souvislosti s aférou Dieselgate, která vzbudila spoustu emocí a také spekulací. Pracovníci Centra vozidel udržitelné mobility, výzkumného pracoviště Fakulty strojní Českého vysokého učení technického v Praze, se tématem škodlivosti automobilismu na životní prostředí zabývají na vědecké bázi a spekulace nemají rádi.

Centrum úzce spolupracuje jak s tuzemskými, tak zahraničními společnostmi z automobilového průmyslu a příbuzných oborů, výzkumnými či vývojovými firmami a je členem prestižních organizací. V rámci řešení různých projektů a grantů spolupracuje se všemi technickými univerzitami u nás i s některými zahraničními vysokými školami. Prostory centra jsou vybaveny laboratořemi pro zkoušky pohonných jednotek včetně jejich příslušenství, převodových ústrojí a vozidel jako celku.

LeasePlan Magazín