Datum zveřejnění: 
9. 12. 2016

Praha 6 ve studentské soutěži vybrala vítězný vzhled koupaliště Petynka. Bude se jím inspirovat plánovaná rekonstrukce a přístavba areálu, kterou radnice chystá. V tiskové zprávě o tom informovala městská firma Sneo, která má přípravu projektu na starosti.

Z devíti návrhů od studentů stavební fakulty ČVUT měla největší úspěch přístavba se zvlněnou pochozí střechou, která kombinuje dřevo, kov a sklo.

Koupaliště by se mělo proměnit do konce roku 2019, půjde o investici za zhruba 170 milionů korun. Práce začnou příští rok.

Nová hala naváže na stávající koupaliště. Kromě pětadvacetimetrového bazénu, sauny a brouzdaliště by se do ní měla vejít restaurace, která bude sloužit návštěvníkům haly i venkovního areálu. Unikátní má být bazén se surfovou vlnou.


Soutěž byla vyhlášena v červenci tohoto roku společností SNEO ve spolupráci s Katedrou urbanismu a územního plánování FSv ČVUT v Praze za podpory a účasti Městské části Praha 6. Očekávaným výstupem této soutěže bylo doplnění a vytvoření oponentního návrhu k již existující studii.

 

Zdroj: 
stavbaweb.dumabyt.cz