9. 12. 2016

Městská část Praha 6 vybrala vítěze ve studentské soutěži o vzhled koupaliště Petynka. Bude se jím inspirovat plánovaná rekonstrukce a přístavba areálu, kterou radnice chystá. V tiskové zprávě o tom informovala městská firma Sneo, která má přípravu projektu na starosti.

Odborná porota hodnotila devět soutěžních návrhů a jako vítězný vybrala návrh Kristýny Ulrychové z fakulty stavební ČVUT. Ten bude zapracován do finálního vzhledu dostavby Petynky. Studentka navrhla přístavbu se zvlněnou pochozí střechou, která kombinuje dřevo, kov a sklo.

Koupaliště by se mělo proměnit do konce roku 2019, půjde o investici za zhruba 170 miliónů korun. Práce začnou příští rok.

Nová hala naváže na stávající koupaliště. Kromě pětadvacetimetrového bazénu, sauny a brouzdaliště by se do ní měla vejít restaurace, která bude sloužit návštěvníkům haly i venkovního areálu. Unikátní má být bazén se surfovou vlnou.

imaterialy.dumabyt.cz