8. 12. 2016

Dnes běžně na sociálních sítích sdílíme své každodenní zážitky. Umíte si ale představit, že sdílíte s jinými lidmi osobní auta? V České republice funguje v současnosti pět samoobslužných půjčoven aut. A zájem o podobné služby roste nejen u nás, ale po celém světě. Auto nemusíte kupovat ani ho vlastnit. Prostě si ho vyberete na internetu a za pár minut odjíždíte.

Velmi dobře funguje už několik let sdílení aut třeba v Paříži nebo ve Stuttgartu, kde je na stáži student ČVUT. Jeho zážitky popsal Václav Jirovský z dopravní fakulty. „Jeho cesta ze školy nebo z firmy, kde je na stáži, se mu ti vyplatí, protože po cestě se zastaví někde na nákup, auto odloží před domem a než vyjde nahoru a podívá se z okna, auto je pryč.“

Autor:
Luděk Hubáček