7. 12. 2016

Chcete jezdit, ale nemáte dostatek peněz? Nebo se o auto nechcete starat? Vyzkoušejte si službu takzvaného carsharingu, tedy sdílení aut. Vůz si prostě jen vyberete na internetu a za pár minut odjíždíte. V České republice v současnosti pět samoobslužných půjčoven.
Carsharing plánuje i Škoda Auto. Sdílení aut velmi dobře funguje už několik let třeba v Paříži nebo Stuttgartu, kde je na stáži jeden ze studentů ČVUT. "Pro jeho cestu ze školy nebo případně z firmy, kde je na stáži, domů, se mu to vyplatí, protože cestou se zastaví někde na nákup a pak to auto odloží u něj před domem a než vyjde nahoru a podívá se z okna, tak to auto je pryč," popsal jeho zážitky Václav Jirovský z dopravní fakulty ČVUT.

Autor:
Luděk Hubáček