30. 11. 2016

Od začátku ledna 2017 bude v Děčíně na dlouhé měsíce pro dopravu uzavřen podjezd na Pětimostí. Děčínu tak reálně hrozí dopravní chaos, který může trvat i více než rok.
Protože přes Pětimostí projíždějí tisíce aut denně, radnice nyní řeší, jak to zařídit, aby dopady na řidiče byly co nejmenší.
"O pomoc jsme požádali děčínskou pobočku Fakulty dopravní ČVUT a ta nám nejen udělala průzkum v intenzitě vozidel na dotčených komunikacích, ale také vymodelovala situace a navrhla nejlepší varianty objízdných tras a případnou reorganizaci dopravních opatření," říká děčínská primátorka Marie Blažková.
Děčínská vysoká škola využila své dopravní laboratoře k simulování dopravy v jednotlivých částech města při uzavření určitých lokalit. Díky tomu je možné určit, kde by se mohly tvořit kolony a kde by naopak mohly být silnice průjezdnější.

Autor:
Alexandr Vanžura