29. 11. 2016

Fakulta architektury Českého vysokého učení technického v Praze si připomíná 40. výročí obnovení své samostatné existence výstavou nazvanou FA ČVUT 1976-2016 otevřenou v Galerii Jaroslava Fragnera.

O tom, jaký význam mělo v roce 1976 obnovení samostatné fakulty architektury vyčleněním architektonických oborů ze stavebních fakult ČVUT, hovoří architekt Ladislav Lábus: „Já jsem právě v tom roce skončil studium na ČVUT, kde jsem byl jedním z posledních absolventů Stavební fakulty a je pravda, že jsme tehdy jako studenti to nevnímali tak ostře, jako nějaký významný předěl."

Výstavu, k níž je vydána i stejnojmenná publikace, si můžete v Galerii Jaroslava Fragnera na Betlémském náměstí v Praze prohlédnout do 8. ledna.

Autor:
Karel Oujezdsk, Milena M. Mare