11. 11. 2016

Podnikatel a majitel společnosti Student Agency Radim Jančura zasáhl do dobré pověsti Českého vysokého učení technického (ČVUT) a musí se škole omluvit. Rozhodl tak ve čtvrtek brněnský krajský soud, když vyhověl žalobě univerzity.
Jančura v televizi před dvěma lety bez obalu hovořil o stavu českého dopravního stavitelství a přitom napadl i ČVUT s tím, že se někteří lidé ze školy "zašpinili". Podnikatel se chce proti rozsudku odvolat.
V souvislosti se školou použil i výraz "zločinné spiknutí" nebo že jeden z profesorů "dával razítka na každý paskvil".
Podle soudkyně Dagmar Novotné Jančura musí za tato slova uveřejnit omluvu ve dvou celostátních denících.
"Za uvedená tvrzení a obvinění, která nebyla prokázána a která jsem nepodložil žádnými důkazy, se tímto ČVUT v Praze omlouvám," ocitovala soudkyně část textu omluvy.
"Rozhodně jsem pověst ČVUT nepoškodil," hájil se před soudem podnikatel.

Právo