11. 11. 2016

Radim Jančura se podle soudu musí omluvit za své výroky o Českém vysokém učením technickém a vydávání odborných posudků. Známý podnikatel před dvěma lety v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi kritizoval práci dopravního experta Františka Lehovce.

Jančura se bránil tím, že se nesnažil školu očernit, ale naopak chtěl upozornit na zaměstnance, kteří svým jednáním dobrou pověst ČVUT ohrožují.

„S verdiktem nesouhlasím. Rozhodně jsem pověst ČVUT nepoškodil, naopak mi šlo právě o dobrou pověst a renomé Českého vysokého učení technického, které se díky postupu lidí, jako je František Lehovec, ocitly v ohrožení,“ uvedl vlastník společnostíStudent Agencya RegioJet.

„Pokud odvolací soud rozhodne o tom, že se mám omluvit, jsem připraven zveřejnit dopis Františka Lehovce na hlavičkovém papíru ČVUT, kde tehdejšímu premiéru Zemanovi doporučuje spolupráci s izraelskými investory při výstavbě dálnice D47 do Ostravy, která nakonec skončila kompletním fiaskem,“ řekl Jančura.

modernibrno.cz