10. 11. 2016

Ivana ŠMELOVÁ, moderátorka:
Podnikatel Radim Jančura se musí v tisku omluvit Českému vysokému učení technickému v Praze. Podle brněnského krajského soudu poškodil pověst školy v pořadu Otázky Václava Moravce, kde v květnu 2014 řekl, že někteří akademici jsou zločinci a že se ČVUT podílí na zločinném spiknutí. Podle něj ale mířil na konkrétní osoby a ne na celou školu. Rozsudek ještě není pravomocný.

redaktorka /citace: Veronika ORDNUNGOVÁ; právní zástupkyně, ČVUT/:
"Pokud se pan žalovaný domnívá, že pochybili jednotlivci na ČVUT, měl by volit jiná slova. ČVUT ročně vydává stovky odborných posudků a prohlášení žalovaného ji poškodilo."

Roman JANČURA, majitel Student Agency:
Já jsem nemile překvapen a stále trvám na tom, že ČVUT, respektive Stavební fakulta a Fakulta dopravní byla zneužívána k vyhotovení různých dokumentů anebo znaleckých posudků, které měly potvrdit zločinné spiknutí zejména stavebních a především projekčních firem.

redaktorka:
Radim Jančura s rozsudkem vůbec nesouhlasí. Proto se určitě odvolá. Případ tak bude projednávat Vrchní soud v Olomouci.

ČT 1