10. 11. 2016

Pán žlutých vlaků a autobusů Radim Jančura (44) se musí veřejně v novinách omluvit za dva roky staré průpovídky na adresu Českého vysokého učení technického. Rozhodl tak Krajský soud v Brně.

Jančura si v diskusním televizním pořadu pustil pusu na špacír ohledně zakázek na stavbu dálnic v Česku. Prohlásil, že když některé projekční firmy potřebují kulaté razítko, mohou se obrátit na pražské ČVUT. Ostře sepsul hlavně práci tamního dopravního experta Františka Lehovce. Mluvil dokonce o "zločinném spiknutí".

ČVUT Jančurovy televizní výroky zažalovalo a soud mu dal za pravdu. "Mým cílem nebylo poškodit pověst ČVUT. Naopak jsem upozornil, že zaměstnává lidi, kteří mají způsobilost tuto pověst poškodit," řekl Blesku Jančura. Netajil zároveň překvapení z rozsudku. "Proti verdiktu soudu se okamžitě odvolám," prohlásil.

Blesk.cz