5. 11. 2016

Odpověď na otázku, co s některými místy Prahy, nehledají jen čeští architekti a urbanisté. Galerie Kvalitář na Senovážném náměstí se nyní stala skutečným ateliérem. Ukazuje 35 vizí pro město Praha, hlavně pro jeho slepá místa. Autory jsou studenti prestižní curyšské Spolkové vysoké technické školy.
Zaměřili se na místa, jako jsou Palmovka, Rohanský ostrov, muzejní ostrov u Státní opery sevřený magistrálami či Strahovský stadión a také Anežský klášter.
"Výstava se zaměřuje na představení koncepcí, které studenti vyvinuli. Nabízí ale také ojedinělý vhled do procesu jejich práce," uvedla Veronika Pařízková z galerie Kvalitář.
Na výstavě se podílel také bývalý šéf Institutu plánování a rozvoje Petr Hlaváček, který reprezentuje Fakultu architektury ČVUT.

Právo