4. 11. 2016

Majitel společnosti Student Agency Radim Jančura si před dvěma lety v televizní debatě o silnicích a dálnicích v České republice nebral servítky.
V souvislosti s ČVUT použil slova o "zločineckém spiknutí", že se někteří lidé z této pražské techniky "zašpinili" nebo že "dávali razítka na každý paskvil". Škola za to podnikatele zažalovala, ten však při soudním stání na svých slovech trval.
Jančura v Otázkách Václava Moravce kritizoval zejména postup při stavbě dálnice D 47. Upozornil, že pokud některé projekční firmy potřebovaly kulaté razítko, mohly se obrátit na ČVUT. "Mým cílem nebylo poškodit ČVUT, ale upozornit, že škola je poškozována akademiky, kteří jsou důležití při rozhodování a dělají pod hlavičkou školy posudky. Profesoři tak zneužívají akademickou půdu," prohlásil včera před brněnským krajským soudem.
Podnikatele zažalovala ČVUT s tím, že poškodil její dobré jméno, a žádá po něm omluvu.
Na paškál si vzal Jančura profesora Františka Lehovce z ČVUT, který prý zneužívá akademickou půdu, aby posvětil některé projekty.
"Dokument na hlavičkovém papíře ČVUT říká, že smlouva je pro stát výhodná a není riziková.

Autor:
Petr Kozelka