3. 11. 2016

V OC Nový Smíchov začala výstava modelu studentů Fakulty architektury ČVUT, kteří v něm ztvárnili ideové urbanistické řešení území nové smíchovské čtvrti, která vyroste v části bývalého nákladového nádraží v Praze 5. Zároveň zde investor prezentuje postup přípravy projektu. Výstava, jejíž součástí je i sběr podnětů, poběží do 24. listopadu 2016.

„Slíbili jsme občanům, že je budeme o záměru rozvoje této části Smíchova informovat a následně otevřeme diskusi, což činíme. Prvním krokem je právě výstava modelu studentů Fakulty architektury ČVUT, který vytváří reálný náhled na budoucí zástavbu největšího brownfieldu v naší městské části. Dává nám představu o podobě nových domů, ulic a veřejných prostranství, jako jsou náměstí a parky. Cílem výstavy je proto mj. vyvolat širokou veřejnou diskusi. Získané názory následně zohledníme v diskusi s investorem projektu, zároveň se stanou i podkladem pro naše rozhodnutí v následujícím období,“ říká starosta MČ Praha 5 Radek Klíma.

dumabyt.cz