2. 11. 2016

V OC Nový Smíchov začala výstava, na níž se veřejnost seznámí s modelem studentů Fakulty architektury ČVUT, kteří ztvárnili ideové urbanistické řešení území. Zároveň zde investor, developerská společnost Sekyra Group, prezentuje postup přípravy projektu.

Výstava, jejíž součástí bude i sběr podnětů, potrvá do 24. listopadu 2016.

„Slíbili jsme občanům, že je budeme o záměru rozvoje této části Smíchova informovat a následně otevřeme diskusi, což tímto činíme. Prvním krokem je výstava modelu studentů Fakulty architektury ČVUT, který vytváří reálný náhled na budoucí zástavbu největšího brownfieldu v naší městské části. Dává nám představu o podobě nových domů, ulic a veřejných prostranství, jako jsou náměstí a parky. Cílem výstavy je proto mj. vyvolat širokou veřejnou diskusi. Získané názory následně zohledníme v diskusi s investorem projektu, zároveň se stanou i podkladem pro naše rozhodnutí v následujícím období,“ řekl starosta MČ Praha 5 Radek Klíma.

kdechcibydlet.cz