26. 10. 2016

Na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze (FEL ČVUT) bylo dnes otevřeno společné výzkumné pracoviště s firmou Red Hat (RHT).

Budou ho moci využívat studenti i akademici. Je to první společné pracoviště s firmou, které je přímo v budově na Karlově náměstí, řekl při dnešním otevření děkan FEL ČVUT Pavel Ripka.

Red Hat je společnost vyvíjející software v režimu open source, tedy otevřeného zdroje. Veškeré detaily jsou veřejně k dispozici a kdokoliv může k vývoji přispět. Vysokoškolskému prostředí je tento přístup blízký a obecně ho podle děkana podporuje také FEL ČVUT.

Otevření společné laboratoře považuje Radek Vokál za začátek spolupráce s FEL ČVUT. Zástupce katedry počítačů Černý doplnil, že fakulta je otevřená obdobné spolupráci i s jinými firmami.

web4trader.cz